اتاق کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد

با عدم استفاده از وسایل تزیینی زیاد و نیز با نصب مبلمان منعطف می توان حداکثر بهره از فضای موجود را برد. از سوی دیگر، با در اختیار گذاشتن فضای بیش از حد بزرگ و وسیع، زمینه های بی قراری و بی توجهی درکودک ایجاد می شود و سبب می شود که تعامل کمتری با هم سالان خود داشته باشد و در عوض، استفاده از ابزارهای تقسیم کننده فضا برای ایجاد منطقه مخصوص هر فعالیت، حواس پرتی او را کاهش می دهد. در این مقاله به معرفی کاربردی ترین ویژگی های اتاق کودک می پردازیم:

رنگ اتاق

از ویژگی های اتاق کودک که تاثیر به سزایی در کیفیت زندگی آن دارد، رنگ دیوارها و دیزاین است. پر استفاده ترین رنگ، مربوط به طیف های آبی روشن می باشد و پس از آن رنگ های قرمز، سبز، بنفش، نارنجی و زرد پر کاربرد است. کودکان کم سن و سال تر، طبیعتا رنگ های درخشان مانند زرد، صورتی و نارنجی را ترجیح می دهند. تکیه کردن به رنگ های پاستیلی و نیز رنگ های اصلی همیشه انتخاب کلاسیکی خواهد بود. همین طور به هیچ وجه پالت های رنگی غیر متعارف و کمی بزرگسالانه تر را رد نکنید خصوصا اگر نگران ماندگاری آن هستید.

تخت خواب

زمانی که کودک شما به سنی رسید که دیگرگهواره های موجود در بازار برایش قابل استفاده نبود، تخت خوابی را انتخاب کنید که علاوه بر راحتی و کیفیت بالا، قابل استفاده برای حداقل دو سال آینده کودک باشد. هم چنین می توانید در صورت کمبود فضا از تخت های تاشو استفاده کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *